בעלי עסק קטן לשירותי גננות? הקמתם פרויקט חברתי להצלת בעלי חיים? כותבים בלוג על פוליטיקה? כנראה שההכרזה הבאה לא תפתיע אתכם במיוחד: אתם חייבים להיכנס לתחום של בניית אתרים.

העולם המודרני יצר עבורנו עוזר חדש ויעיל, האינטרנט. אותו אנחנו שואלים ראשון לגבי כל סוגיה, אנחנו מתייעצים איתו על בסיס יומיומי, ומגיעים דרכו לשירותים שונים במידת הצורך.

ולכן כל מי שמעוניין לשגשג עסקית בעולם, האינטרנטי ובכלל, צריך להיות נוכח בזירה האינטרנטית.

איך עושים את זה נכון?

בניית אתרים לא צריכה להיות עול. להפך, זו דווקא הזדמנות נהדרת לחדש את פני העסק, לרענן את התוכן שלכם ולחשב מסלול מחדש. בואו נסקור מספר נקודות שחשוב לשקול בתהליך:

מהם הצרכים שלכם?

האם אתם עסק קטן שרק מעוניין בפינה קטנה ברשת להפנות אליה לקוחות, או שאתם רוצים להקפיץ את התחום שלכם באמצעות האינטרנט? אין צורך להשקיע במערכת בניית אתרים גדולה ויקרה אם זה סתם יבוזבז, אבל חבל גם לוותר על התחום ולהסתפק באתר קטן ולא מוכר.

אזנו בין הצרכים של העסק שלכם לבין ההשקעה האינטרנטית.

מי ומה?

אם כך, מי יבצע בניית אתרים שתהיה נכונה ותפיק את המקסימום מהפלטפורמה האינטרנטית שלכם? התשובה אינה חד משמעית אלא תלויה ביכולת, בתקציב ובצורך. לעתים תוכלו לבנות את האתר בעצמכם, בעיקר אם אתם מתמצאים בשטח ואינכם זקוקים לפיצ'רים מסובכים. כאשר מדובר בפרויקט גדול יותר, נמליץ להתייעץ עם מספר בוני אתרים לפני ההחלטה: אתר יישאר אתכם הרבה זמן ויהווה כרטיס הביקור הראשון והמשמעותי שלכם, לא תרצו לפספס!

תוספות לבניית האתר

אתר זה מצוין, ונקווה שהבנייה שלו עברה בהצלחה. עכשיו, איך יגיעו אנשים לחזות באתר הנהדר?

זה הזמן לצרף עוד כמה שירותים בהתאם לצורך:

ניוזלטר למנויים: מסייע לשמור עליהם כקהילת לקוחות, לעדכן בחידושים ולהעלות את כמות הביקורים באתר.

בלוג נלווה: העלאת תוכן לאתר מסייעת לקדם את אותו בגוגל ולהביא לקוחות חדשים. קחו מדי פעם זמן שקט בו תחשבו על נושא חדש ומעניין שקשור לעסק וכתבו קצת מ"מאחורי הקלעים". כל אתר מוצלח מכיל ידע עדכני ותוכן מעניין שיגרום לגולש לבלות יותר זמן באתר שלכם ולשים לב אליו על פני אחרים.

נוכחות ברשתות החברתיות: כולם נמצאים שם, ולכן גם אתם רוצים להיות שם. דף פייסבוק או אינסטגרם מוצלח יכול לחולל פלאים ולהעלות אתכם בדרגה מעסק אנונימי למותג פעיל ופופולרי.

לסיכום, בניית אתרים הוא תחום חשוב ושווה השקעה. אתר טוב יעזור לכם לפתח את התחום האהוב שלכם ולהנחיל אותו לאנשים מכל מקום – השקיעו באתר מוצלח ותראו תוצאות בהתאם. בהצלחה!