קידום אתרים

גם אם האתר שלכם מתחבא אי שם בדף החמישי בתוצאות החיפוש של גוגל, לא להתייאש. קידום אתרים הוא אפשרי בהחלט, רק צריכים להשקיע מעט עבודה ולהקפיד על מספר כללים מנחים. קבעו זמן רשמי בו תעבדו על כך בין שאר המטלות לעסק, המאמץ שווה את זה.
אז איך עושים את זה? בואו נסתכל על נקודות המפתח לקידום אתרים יעיל:

תוכן

אם אין באתר מידע שמשמעותי לגולשים, הם לא יישארו בו לזמן רב. קידום אתרים תלוי מהותית בתוכן שמופיע באתר, והרי זה הגיוני: כל מי שמחפש משהו רוצה למצוא במקומות הראשונים את האתרים שייתנו לו ערך ויועילו לו. לכן הדרך העיקרית לקידום אתרים מוצלח היא לדאוג לתוכן עדכני באתר שלכם. פתחו קטגוריית בלוג באתר והתחילו להעלות אליה תכנים הקשורים לנושאי האתר. אתם לא חייבים לכתוב אותו בעצמכם, כתיבת תוכן שנעשית על ידי מומחים היא מעולה ותספק את התוצאה הטובה ביותר שתמקד אתכם לשיטת קידום מתאימה.
הקפידו לעדכן בתדירות גבוהה ולהישאר מסונכרנים עם הנושאים העדכניים ועם שאר הפלטפורמות שלכם. אם הגולשים יקבלו תוכן מועיל ומעניין, הם יישארו.

קישורים

כן, אלגוריתמי חיפוש מתחשבים בקישורים שנמצאים באתר. גם זה הגיוני: אתר עם קישורי ספאם ודאי לא מועיל, ואילו אתר עם תכנים פנימיים וחיצוניים מועילים ייחשב לאחד מוצלח. שימו לב שהדפים באתר מעודכנים ורלוונטיים, שלא קיימים דפי קטגוריות מבולגנים ושתוכלו לקשר באופן מועיל לאתרים נוספים בתחום.

רשתות חברתיות

גם אם האתר מתקדם יפה במנוע החיפוש בזכות תוכן עדכני ומילות חיפוש מוצלחות, כדאי וחובה להוסיף דרכים בהן ייכנסו גולשים לאתר. כניסות ממקורות חיצוניים מהותיות לאתר מתפקד. לשם כך הקפידו על שני שלבים:
1. תחזקו דפים מעודכנים ברשתות החברתיות. העלו תוכן רלוונטי לשם והפנו לאתר שלכם. אם עיקר הקהל שלכם נמצא בפייסבוק, כוונו לשם. אם הקהל מפיץ תוכן רלוונטי לאתר שלכם בווטסאפ, הקדישו מאמץ להפצת תכנים שיעברו בין קבוצות. מקדו את הפעילות שלכם בהתאם לקהל היעד.
2. הקפידו שהתוכן אותו אתם מעלים מוביל למשהו. מה הכוונה? גולש צריך שהתוכן שהוא נתקל בו יגרום לו להקדיש תשומת לב אליו ויניע אותו לפעולה. הנעה לפעולה היא תגובה, שיתוף או לחיצה על קישור. אתם רוצים שהגולש גם ישתף ויגיב בפוסט עצמו, כדי להתקדם ברשת החברתית, וגם ילחץ על הקישור שיוביל למידע מועיל או דף נחיתה באתר שלכם.

בהצלחה בקידום האתרים שלכם, זכרו שעם השקעה ותוכן מועיל תגיעו לתוצאות יפות!